Kuchnia dla aktywnych: śniadanie mistrzów

Kuchnia dla aktywnych: śniadanie mistrzów

19.05.2022 /g.18:00

250,00 zł

Czy śniadanie to najważniejszy posiłek dnia? Czy trening na czczo przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej? Czy śniadanie białkowo-tłuszczowe jest dobrym rozwiązaniem na rozpoczęcie dnia? Na wszystkie te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas naszych kolejnych warsztatów pt. „Śniadanie mistrzów”.

Śniadanie jako pierwszy posiłek w ciągu dnia pełni istotną rolę w kontekście dostępności energii. Przerywa on nocny post i pozwala uzupełnić straty energetyczne z dnia poprzedniego. Śniadanie nasila procesy przebudowy białek ustrojowych, czyli aktywuje procesy anaboliczne w naszym organizmie.

Dostępne są różne scenariusze żywieniowo-sportowe, w których śniadanie jest posiłkiem przedtrenigowym lub przedstartowy lub pełni funkcję posiłku potreningowego w przypadku treningu wykonywanego na czczo. Każda z tych okoliczności w pewnym stopniu będzie modyfikowała nasze podejście do komponowania śniadania, zarówno pod kątem energetycznym jak i w zakresie udziału makroskładników. Wspólnie z naszym Szefem Kuchni przedstawimy Wam kilka propozycji na pożywne i szybkie śniadania dostosowane do osób aktywnych fizycznie. Jeśli chcesz poznać przepis na śniadanie „idealne” zapraszamy na nasze warsztaty. Do zobaczenia! 

Artur Dzierzbicki

Artur Dzierzbicki

Prowadzący

Szef kuchni KKS Lech Poznań, związany z pierwszym zespołem od 2014 roku. Wcześniej szef kuchni wielu renomowanych hoteli ( Pałac Mierzęcin, hotel Król Kazimierz, hotel Sheraton, hotel Dana, Columna Medica ); pomysłodawca i organizator konkursów kulinarnych organizowanych w plenerze m. in. Mistrzostwa Polski w Gotowaniu na Ogniskach czy Mistrzostwa Polski w Paprykarzu. Prowadzący programy kulinarne Master Lech, Znani od kuchni. Od 2015 do 2021 roku szef kuchni piłkarskiej kadry Polski U21. Zauroczony polską kuchnią, zdrowym i BIO żywieniem. Współpracował z Polską Ambasadą w Portugali promując polską kuchnie i polskie produkty BIO. Były maratończyk i triathlonista.

Patryk Wiśniewski

Patryk Wiśniewski

Prowadzący

Dietetyk i fizjoterapeuta w KKS Lech Poznań. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego, kierunek Fizjoterapia. Swoją przygodę w niebiesko-białych barwach rozpoczynał w 2013 roku jako fizjoterapeuta zespołów młodzieżowych. Pasjonat sportu oraz zdrowego żywienia oraz wiedzy z zakresu dietetyki sportowej. Studiował na Poznańskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2017 roku związany z seniorskim zespołem Lecha Poznań, w którym odpowiada za dietetykę i suplementację. Współpracował również z młodzieżową reprezentacją Polski U18. Po pracy formę szlifuje w biegach długodystansowych, ale nie zapomina również o treningach siłowych. Wszystkie nowinki dietetyczne testuje na sobie.

Regulaminy

Przetwaraznie danych osobowych Regulamin warsztatów Oświadczenie o stanie zdrowia Oświadczenie o wizerunku

Sprawdź także