Mikołajkowe wypieki

Mikołajkowe wypieki

01.12.2022 /g.18:00

250,00 zł

Grudzień tuż tuż? To miesiąc, który kojarzy się z zapachem pomarańczy, goździków i przyprawy do piernika. Wspólne przygotowywanie świątecznych wypieków ma w sobie pewną magię, bo gotowanie zbliża do siebie ludzi, a także buduje niesamowitą, przyjazną i ciepłą atmosferę!

Na warsztatach „Mikołajkowe wypieki” Szef kuchni opowie o piernikach, szarlotkach, makowcach i korzennych ciasteczkach, a także wyjaśni, dlaczego niektóre ciasta smakują lepiej „na świeżo”, a inne muszą poleżakować, aby osiągnąć pełnię aromatu. Przedstawi też rozmaite możliwości dekorowania świątecznych wypieków, od lukrowych pisaków do glazurowych polew – z pewnością takim ciasteczkom nie oprze się nawet Święty Mikołaj!

Warsztatowy jadłospis:

- Brownie piernikowo-cynamonowe 

- Drożdżowe buły z wiśniami w czekoladzie

- Pucharki z owsianych ciastek z kremem czekoladowym i jabłkami z cynamonem

- Sekretny przepis na świąteczne pierniczki

Na koniec wszystkich uczestników czeka degustacja przygotowanych słodkości.

Czas trwania: około 3 godziny.

Adrianna Krzeszowska

Adrianna Krzeszowska

Prowadzący

Pasjonatka dobrego jedzenia i wielu smaków na talerzu. Pracę w kuchni poznawała od podszewki. Umiejętności kulinarne zdobywała w Skandynawii, gdzie osiągnęła poziom szefowej kuchni w restauracji w Malmo. Jak ryby to najlepiej wędzone. Jak sałatki to wypełnione kolorami.  Jeśli chodzi o mięso każda forma, szczególnie surowa będzie odpowiednia dla pełni smaku. Zdecydowanie żyje po to aby dobrze zjeść.

Regulaminy

Przetwaraznie danych osobowych Regulamin warsztatów Oświadczenie o stanie zdrowia Oświadczenie o wizerunku

Sprawdź także