Sushi walentynkowe

Sushi walentynkowe

09.02.2023 /g.18:00

329,00 zł

Przez żołądek do serca. Kto nie zna tego przysłowia! 

A gdyby podejść do niego nieco inaczej… Gdyby nie zakochiwać się w przepysznej potrawie, którą przyrządza wybranek, czy wybranka Twojego serca, tylko wspólnie coś ugotować? 

Kuchnia łączy! Przekonaj się o tym podczas kolejnej edycji popularnych warsztatów sushi, tym razem w Walentynkowej odsłonie. Kuchnia japońska może być początkiem wspaniałej kulinarnej i towarzyskiej przygody. Musisz tylko wiedzieć jakiego ryżu należy użyć w kuchni japońskiej oraz jak go przygotować. Przyda się również wiedza dotycząca sprawiania ryb oraz posługiwania się nożem. 

Wspólnie przygotujemy sushi w rozmaitych wariantach, omówimy na czym polega różnica między poszczególnymi rodzajami sushi, jak łączyć poszczególne smaki i dobierać dodatki.

Wspólnie przygotujemy

- Futo Maki
- California Maki
- Nigiri
- Ura Maki

Samodzielnie wykonasz wszystkie elementy sushi, które wspólnie połączymy w całość i wspólnie będziemy je degustować! :)

Warsztaty poprowadzi przesympatyczny Bartek Wrzesiński, który wprowadzi Cię w świat sushi, opowie o składnikach, zdradzi tajemnice przygotowania ryżu i płatków omletowych, podpowie gdzie i w jakiej postaci najlepiej kupować wszystkie produkty niezbędne do przygotowania sushi i umili spotkanie niesamowitymi anegdotami z życia kuchni w sushi barach. 

Czas trwania: około 3 godziny.

Bartłomiej Wrzesiński

Bartłomiej Wrzesiński

Sushi Master

Swoją przygodę z kuchnią japońską rozpoczął w 2006 r. w Sushi Barze Sakana w Poznaniu. Zdobyte doświadczenie wykorzystał w takich lokalach jak Sushi Matii, Kuro by Panamo, Sushi Tokyo, Sushi bar Katei. Poza tradycyjnymi specjałami kuchni japońskiej, przygotowuje sushi w zupełnie nowym wydaniu: skomponowane ze świeżych sezonowych produktów takich jak np. wiosenne nowalijki, owoce, kiełki, zioła, przyprawy, orzechy, ziarna itp. Od 2009 r. prowadzi warsztaty sushi i współpracuje z akademiami kulinarnymi w Poznaniu i Zielonej Górze. Prowadzi także cieszące się dużym zainteresowaniem „Domowe warsztaty sushi” dla dzieci i dorosłych na terenie całego kraju.

Regulaminy

Przetwaraznie danych osobowych Regulamin warsztatów Oświadczenie o stanie zdrowia Oświadczenie o wizerunku

Sprawdź także