Warsztaty winiarskie

Wino jest napojem znanym od starożytności. Dziś dla niektórych stanowi nieodłączny element posiłków, dla innych jest czymś, co przywodzi na myśl wielki wydarzenia, świętowanie szczególnych okazji. Są też tacy dla których wino jest całym światem – prawdziwy smakosz łatwo odróżni dobre wino od kiepskiego, oceni jego kolor i zapach, i idealnie dobierze do spożywanego właśnie posiłku.

Z myślą o osobach, które fascynują się winami, ale ich wiedza wciąż nie jest wystarczają lub dla tych, którzy o winach chciałyby po prostu wiedzieć więcej, powstał nasz kurs. Marzysz o poznaniu tej dziedziny od podszewki? Zapraszamy na nasze szkolenia winiarskie. Poznań oraz nasz wyjątkowy showroom czeka na Ciebie i Twój głód wiedzy!

Warsztaty winiarskie Poznań – dlaczego warto?

Specjalistyczną wiedzę na temat win nie jest łatwo zdobyć, ponieważ nie dysponuje nią szerokie grono osób. Tymczasem pewne informacje przydałyby się nam na co dzień, kiedy szukamy idealnego wina do kolacji, na której królować będą owoce morza, makarony czy dziczyzna. Rozróżnianie gatunków win i odpowiednie dopasowywanie ich do posiłków wcale nie musi wiązać się z bardzo drogimi trunkami i wyszukanym jedzeniem, a pomoże także w codziennych sytuacjach, kiedy przytłacza nas natłok butelek na sklepowych półkach.

Program naszych warsztatów winiarskich pozwala na przedstawienie podstawowej wiedzy na temat wina (tego, z czego i jak powstaje), przebiegi degustacji oraz analizy wzrokowej, sensorycznej i organoleptycznej. Podczas kursu uczestnicy uczą się dobierania kieliszków oraz rodzajów wina do typu jedzenia. Nie brakuje także części praktycznej, kiedy to uczestnicy starają się ocenić próbkę napoju samodzielnie. Brzmi interesująco?

Szkolenia winiarskie Poznań – zdobywaj wiedzę od sommeliera

Niezaprzeczalnym atutem kursów winiarskich, które odbywają się w akademii Amiki jest prowadzący – jego wiedza, charyzma i pasja. Nasz sommelier Kazimierz Dębicki doświadczenie zdobywała w niewielkim hiszpańskim tapas barze, był sommelierem w restauracji SPOT oraz współorganizatorem festiwali winiarskich, a obecnie prowadzi winebar WinoBramie. Podczas naszych spotkań dzieli się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem.

Chcesz rozwinąć wiedzę na temat win pod okiem mistrza, a potem zaskakiwać rodzinę i znajomych? Wybierz szkolenie idealne dla Ciebie i nie zwlekaj z zapisem. Interesują Cię kompleksowe warsztaty winiarskie, czy może kurs o niebanalnym, nowoczesnym dobieraniu gatunku wina do charakteru potraw? Śledź naszą stronę i nie przegap nadchodzącego spotkania!

Kursy winiarskie Poznań – nauka i niezapomniana przygoda

Warsztaty winiarskie Amiki to dokonały sposób, aby w przyjemnej, swobodnej atmosferze pod okiem fachowca o niezwykle szerokiej wiedzy rozwinąć horyzonty. Smakuj win musujących, białych, czerwonych i deserowych, naucz się je rozpoznawać i cieszyć różnorodnością smaków. Wino to dla Ciebie ważny element spotkań towarzyskich, wielkich uroczystości czy kameralnych kolacji? Daj sobie szansę i rozwiń pasję podczas naszych wyjątkowych spotkań. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszego komfortowego showroomu, który może stać się przestrzenią, w której przeżyjesz niezapomnianą przygodę.