Wino i jedzenie: sztuka łączenia

24.02.2022 godz. 18:00

Wino i jedzenie, czyli sztuka wine pairing. Zaglądając do lekko zakurzonych przewodników savoir vivre znajdziemy porady w stylu: do ryb i drobiu – białe, do czewnonego mięsa - czerwone (burgund lub bordo) do deseru natomiast tokaj lub riesling auslese.

Na szczęście gastronomia oraz winiarstwo poczyniły postępy a szefowie kuchni i sommelierzy co rusz wymyślają nowe zaskakujące połączenia wina z potrawami. Co gdy sami nie wiemy jak zacząć tę przygodę a poczucie zmarnowania ulubionej butelki wina odstrasza od eksperymentów?

Zapraszamy Państwa na warsztat łączenia wina i jedzenia. Spróbujemy połączeń klasycznych oraz poszukamy ich przeciwieństw. Od połączeń bardzo wytrawnych po słodko-aromatyczne i odpowiemy na pytanie czy champagne pasuje do wszystkiego?

Spróbujemy i przekonany się do czego najbardziej pasuje sauvignon blanc, riesling czy chardonnay. Zastanowimy się do czego najbardziej pasuje syrah, sagrantino czy pinot noir.

Liczba dostępnych miejsc: 7

Kacper Sobkiewicz

Prowadzący

Kulinarną przygodę rozpoczął w 2003 roku w rodzinnej cukierni. Tajniki kuchni azjatyckiej poznawał w restauracji Pranna w Nowym Jorku przy Madison Avenue. W 2018 roku przemierzył Włochy z północy na południe. W czasie kilkumiesięcznej podróży poznał różne sekrety kuchni włoskiej.

Współtworzył cukiernię Mąka i Masło oraz restaurację Jadalnia. Doskonalił umiejętności współpracując z Dai Suke Mori, którego restauracja Takumi by Dai Suke Mori została wyróżniona gwiazdką Michelin.

Prowadzi własną Restaurację IT na poznańskich Jeżycach. W swojej kuchni szczególną wagę przywiązuje do produktów regionalnych i rozwijania współpracy z lokalnymi dostawcami.