Sushi na Dzień Mamy

25.05.2023 godz. 18:00

Najlepszy prezent dla Mamy? Wspólnie spędzony czas! Zaproś tę najbliższą Tobie osobę do wspólnego gotowania, zabawy i przepysznej degustacji w przestrzeniach showroomu Amica. Przeżyj niezapomniane chwile, które zapamiętasz na długo.

W czasie warsztatów poznasz sekrety kuchni japońskiej. Dowiesz się między innymi jakich odmian ryżu używamy w kuchni japońskiej, dlaczego nie kroimy sushi na cztery oraz jak kosztowne jest prawdziwe wasabi. Poznasz sposoby przyrządzania ryb oraz techniki posługiwania się bardzo ostrym nożem. Wspólnie przygotujemy sushi w rozmaitych wariantach, omówimy na czym polega różnica między poszczególnymi rodzajami sushi i jak łączyć poszczególne smaki i dobierać dodatki. W czasie spotkania uczestnicy wspólnie przygotują:

Futomaki z łososiem

California maki z krewetką w tempurze

Date maki z tuńczykiem

Hosomaki z paluszkiem krabowym

Nigiri z surowym łososiem

Degustacja przygotowanych dań zwykle odbywa się na zakończenie warsztatów. Z doświadczenia wiemy jednak, że czasami nie sposób się powstrzymać przed tym, by skosztować wcześniej.

Liczba dostępnych miejsc: 0

Relacja z warsztatów

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Bartłomiej Wrzesiński

Sushi Master

Swoją przygodę z kuchnią japońską rozpoczął w 2006 r. w Sushi Barze Sakana w Poznaniu. Zdobyte doświadczenie wykorzystał w takich lokalach jak Sushi Matii, Kuro by Panamo, Sushi Tokyo, Sushi bar Katei. Poza tradycyjnymi specjałami kuchni japońskiej, przygotowuje sushi w zupełnie nowym wydaniu: skomponowane ze świeżych sezonowych produktów takich jak np. wiosenne nowalijki, owoce, kiełki, zioła, przyprawy, orzechy, ziarna itp. Od 2009 r. prowadzi warsztaty sushi i współpracuje z akademiami kulinarnymi w Poznaniu i Zielonej Górze. Prowadzi także cieszące się dużym zainteresowaniem „Domowe warsztaty sushi” dla dzieci i dorosłych na terenie całego kraju.