Azjatyckie zupy: Udon, TomKha, Ramen

02.02.2023 godz. 18:00

Szukasz inspiracji, dzięki której wprowadzisz do swojego jadłospisu powiew świeżości? Postaw na orientalne zupy! Zupa to doskonałe danie, dzięki któremu możesz sobie zapewnić konkretną dawkę składników odżywczych – przygotowana na odpowiednim, warzywnym lub mięsnym wywarze, zaspokoi głód na długi czas. Azjatyckie wersje takich dań łączą w sobie to, co najlepsze – wyjątkowe walory smakowe oraz wizualne.

Na warsztatach pt. „Azjatyckie zupy” dowiesz się, czym jest Ramen, PHO czy tempura, a także poznasz azjatyckie przyprawy, dzięki którym uzyskasz w swojej kuchni niepowtarzalny, orientalny smak. Nasz Szef kuchni podpowie, jaki rodzaj makaronu najlepiej wykorzystać oraz w jaki sposób go przygotować, aby smakował najlepiej. Nauczy Cię, jak komponować azjatyckie zupy, aby każdy składnik idealnie pasował do dania. Na koniec wszyscy uczestnicy będą mogli spróbować przygotowanych przez siebie potraw i tym samym wkroczyć na nową kulinarną ścieżkę.

Warsztatowy jadłospis:

Tajska zupa Tom Kha Ramen z karkówką Zupa PHO z wołowiną Warzywa w tempurze

Degustacja przygotowanych dań zwykle odbywa się na zakończenie warsztatów. Z doświadczenia wiemy jednak, że czasami nie sposób się powstrzymać przed tym, by skosztować wcześniej.

Czas trwania: około 3 godziny.

Liczba dostępnych miejsc: 7

Relacja z warsztatów

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Bartłomiej Wrzesiński

Sushi Master

Swoją przygodę z kuchnią japońską rozpoczął w 2006 r. w Sushi Barze Sakana w Poznaniu. Zdobyte doświadczenie wykorzystał w takich lokalach jak Sushi Matii, Kuro by Panamo, Sushi Tokyo, Sushi bar Katei. Poza tradycyjnymi specjałami kuchni japońskiej, przygotowuje sushi w zupełnie nowym wydaniu: skomponowane ze świeżych sezonowych produktów takich jak np. wiosenne nowalijki, owoce, kiełki, zioła, przyprawy, orzechy, ziarna itp. Od 2009 r. prowadzi warsztaty sushi i współpracuje z akademiami kulinarnymi w Poznaniu i Zielonej Górze. Prowadzi także cieszące się dużym zainteresowaniem „Domowe warsztaty sushi” dla dzieci i dorosłych na terenie całego kraju.