Walentynkowe warsztaty sushi

10.02.2022 godz. 18:00

Kolejna edycja popularnych warsztatów sushi, tym razem w Walentynkowej odsłonie. Kuchnia japońska może być początkiem wspaniałej kulinarnej i towarzyskiej przygody. Trzeba tylko wiedzieć jakiego ryżu używamy w kuchni japońskiej oraz jak go przygotować. Przyda się też wiedza dotycząca sprawiania ryb oraz posługiwania się nożem. Wspólnie przygotujemy sushi w rozmaitych wariantach, omówimy na czym polega różnica między poszczególnymi rodzajami sushi i jak łączyć poszczególne smaki i dobierać dodatki.

Wspólnie przygotujemy

Futo Maki

California Maki

Nigiri

Ura Maki

Uczestnicy samodzielnie wykonają wszystkie elementy sushi, które połączymy w całość.

Po przyrządzeniu każdej rolki następuje degustacja przygotowanego specjału. Całe warsztaty przebiegają w wesołej i przyjacielskiej atmosferze, Bartek opowiada historię sushi i różnego rodzaju anegdoty z życia kuchni w sushi barach. Opowiada także o składnikach z których jest sushi przyrządzane (ryż, algi, wasabi, różne japońskie dodatki do sushi maków), zdradza tajemnice przygotowania ryżu, płatków omletowych itd. Powie gdzie i w jakiej postaci najlepiej kupować wszystkie produkty niezbędne do przygotowania sushi.

Liczba dostępnych miejsc: 7

Relacja z warsztatów

Zapraszamy do obejrzenia relacji:

Bartłomiej Wrzesiński

Sushi Master

Swoją przygodę z kuchnią japońską rozpoczął w 2006 r. w Sushi Barze Sakana w Poznaniu. Zdobyte doświadczenie wykorzystał w takich lokalach jak Sushi Matii, Kuro by Panamo, Sushi Tokyo, Sushi bar Katei. Poza tradycyjnymi specjałami kuchni japońskiej, przygotowuje sushi w zupełnie nowym wydaniu: skomponowane ze świeżych sezonowych produktów takich jak np. wiosenne nowalijki, owoce, kiełki, zioła, przyprawy, orzechy, ziarna itp. Od 2009 r. prowadzi warsztaty sushi i współpracuje z akademiami kulinarnymi w Poznaniu i Zielonej Górze. Prowadzi także cieszące się dużym zainteresowaniem „Domowe warsztaty sushi” dla dzieci i dorosłych na terenie całego kraju.